Pogrzeby świeckie

Pogrzeb świecki jest to ceremonia pozbawiona elementów religijnych i sakralnych. Na taką ceremonię decydują się najczęściej osoby, które wiedzą, że ich bliski nie utożsamiał się z żadnym wyznaniem lub nie chciały, aby w dniu ich pogrzebu obecna była osoba duchowna. Obowiązek przeprowadzenia ceremonii pogrzebowej w takiej sytuacji przejmuje na siebie mistrz ceremonii. Jest to osoba, która z ogromną dbałością, empatią i szacunkiem podchodzi do ostatniego pożegnania.

Uroczystości świeckie realizowane w miejscowości Czechowice-Dziedzice nie różnią się dużo od pogrzebu wyznaniowego. Na każdej ceremonii może odbyć się pożegnanie w kaplicy, gdzie mistrz ceremonii odczyta list pożegnalny przygotowany przez rodzinę. Podstawową różnicą jest jednak to, że zamiast skupiać się na życiu wiecznym, mistrz ceremonii przedstawia życie, pasję i osiągnięcia drugiego człowieka. Nasz zakład pogrzebowy Bielach zapewnia świeckie utwory żałobne oraz oprawę florystyczną, która wpływa na godną atmosferę ostatniego pożegnania.

Pogrzeb świecki w Czechowicach-Dziedzicach

Usługa pogrzebów świeckich na terenie Czechowic-Dziedzic. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania większej ilości szczegółów.